استارت آپ Life Recovery Systems

هدف این استارت آپ ،بهبود کیفیت زندگی برای کسانی است که دچار سکته ی مغزی و قلبی شده اند یا بیماری های قلبی حاد دارند .فقط ۲۵ درصد از بیمارستان های ایالات متحده ی امریکا دارای مرکزتخصصی برای درمان بیمارانی که دچار حملات قلبی شده اند و یا در گذشته سکته ی قلبی داشته اند ،هستند وفقط در ۵ درصد از بیمارستان های ایالت متحده ی امریکا بخش های تخصصی برای درمان و ریکاوری بیمارانی که سکته ی مغزی داشته اند ،وجود دارد.

در نتیجه سالانه حدود ۲ میلیون بیمار در امریکا در شرایط نامطلوب که برای درمان به موقع آن ها مناسب و کافی نیست،درمان میشوند زیرا اکثر این بیماران دسترسی مستقیم و به موقع به درمان های انحصاری و تخصصی که فقط در مراکز جامع امریکا صورت میگیرند ،ندارند .مراقبت هایی که با تاخیر صورت میگیرند ودرزمان مناسب خود انجام نمیشوند و درمان در بیمارستان هایی که از تجهیزات و تکنولوژی های لازم برای این بیماری ها برخوردار نیستند ،منجر به نتایج نامناسب و زیان اور با هزینه های بسیار بالا میشوند .

 

معرفی :

(Thermosuit (TSS)محصول استارت آپ life recovery systems است که یک راه حل مناسب برای تمام بیمارستان هایی که با چالش ارائه بالا ترین سطح از درمان و مراقبت از بیماران مواجه هستند .

این دستگاه یک سیستم خنک کننده اندام های بدن است که سریع ترین و امن ترین خنک کنندگی را در اندام های بیماری که برای درمان و بهبود به کاهش دما نیاز دارد ،فراهم میکند.
و هدف آن حفظ ایمنی قلب و مغز در برابر ایست قلبی و مغزی و حملات قلبی و کاهش زمان بهبود فرد و صرفه جویی در هزینه های بیمارستان میباشد.

(Thermosuit (TSSرا میتوان به یک لباس سراسری که تمامی ارگان ها و اندام انسان را دربرمیگیرد و با هر بدنی قابل انطباق است تشبیه کرد و از همین جهت از واژه Suit در اسم آن استفاده شده است .

 

عملکرد:

Thermosuitبا عبور دادن آب از روی پوست بیمار باعث انتقال حرارت و کاهش دمای اندام های او میشود. این حرکت یک جریان پیوسته و گردشی از آب در سراسر بدن بیمارو بازگشت آن به پمپ است .
زمان عملکردآن تقریبا ۳۰ دقیقه است .که در این ۳۰ دقیقه دمای بدن بیمار ۳ درجه سانتی گراد کاهش دما خواهد داشت .و زمانی که بیمار به دمای ثبت شده و دمای هدف میرسد Thermosuit از بدن بیمار جدا میشود ولی بدن او تا ساعت ها بعد از جدا سازی در همان دما میماند.

دستگاه Thermosuit به کنسول کامپیوترش وصل شده و از طریق نمایشگر عملکرد آن بررسی میشود و به منظور متوقف کردن آسیب های سلولی هر ارگان از بدن،سنسور های دمایی در آن به کار گرفته شده که با استفاده از آن ها دمای آبی که در سرتاسر بدن بیمار در جریان است ،کنترل میشود .

 

توضیحات :

دمای بالای بدن و اندام ها در هنگام وقوع مشکلات قلبی و مغزی باعث افزایش عملکرد سلول ها و اندام های بدن به منظور تخریب و اسیب بیشتر ،میشود .

روش خنک کنندگی Thermosuit القای خنک کنندگی هیپوترمی میگویند.

موفقیت ها :

از آخرین موفقیت های این استارت آپ میتوان به ۲۰۰۰ بیمار فعال که از این تکنولوژی استفاده کرده اند و ۸ قرار داد پرداختی با مراکز اشاره کرد .

اخذ استاندارد FDA به منظور فروش و استفاده از Thermosuit برای کاهش دما در بیمارانی که به صورت کلینیکی بابد مورد درمان قرار گیرند .

مشارکت های قابل توجه که شامل همکاری با مرکز پزشکی دانشگاه Tulane، مرکز سلامت Geisinger، دانشگاه وین، موسسه تحقیقات پزشکی هانتینگتون، بیمارستان عمومی کینگستون، مرکز پزشکی Rapides
، NIH موسسه ملی قلب و ریه میشود .

 

اعضای تیم:

Robert Schock, Ph.D. (Co-Founder)

Biomedical Engineer; 20+ years in clinical R&D; Received > 20 patents that impacted 1M+ patients

Robert Freedman, MD (Co-Founder)

۳۰y+ interventional cardiologist, Assistant Professor at Tulane Medical School, national expert on cardiovascular support

 

مکان: Kinnelon, NJ
سال تاسیس:۲۰۱۷
مسئول R&D:
Robert Schock
وب سایت:

www.life-recovery.com/site/testimonials

نویسنده:شقایق شاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.