استارت آپ JOINT ACADEMY

این استارت اپ برای پیشگیری و درمان درد مزمن مفاصل در سراسرجهان،ایجاد شده است .

افراد زیادی در جهان مبتلا به بیماری استئوآرتریت لگن یا کمر هستند‌
در این بیماری افراد ،از مشکلات کمر یا لگن ،درد مفاصل و سختی و مشکل در حرکت رنج میبرند و به طبع کیفیت زندگی آن ها پایین امده است.
و اغلب روش های سنتی جوابگوی مشکلات نیست

_قرص ها و تسکین دهنده های درد ،درمان نیستند و بیشتر باعث اپیدمی شدن این بیماری بین افراد تبدیل شده است و اغلب برای از بین بردن درد کافی نیستند .
امپول ها و تعویض مفاصل اندکی از نظر درمانی مفید هستند .
اما بسیار گرانند و ریسک کلینیکی بالایی دارند

_بعضی از بیماران به درمان با فیزیوتراپی روی می اورند .اما فیزیو تراپی به تنهایی نتایج خوبی نمیدهد و انجام فیزیوتراپی به صورتی است که درمانگر برای هر شخص به صورت انتخابی و شخصی عمل میکند و فعالیت های ان را مشخص میکند .که این اتفاق از طریق تله مدیسین نیز قابل انجام است .

برای بیماران مبتلا به استئوآرتریت joint academy یک کلینیک سلامت مجازی است و به صورت یک اپلیکیشن از بخش ها و برنامه های پزشکی_رفتاری تشکیل شده که برای جلوگیری و معکوس عمل کردن در برابر علائم این بیماری ایجاد شده است .
این استارت اپ براساس BOA (سوئدی) که یک استاندارد برای مراقبت بهتر از بیماران مبتلا به آستئوآرتریت است ایجاد شده و این استاندارد در  JOINT ACADEMY توسعه یافته و دیجیتالی شده است .

در اپلیکیشن این استارت آپ یک برنامه تعاملی درمان به بیماران داده میشود که شامل درس های تعاملی ،فعالیت های جسمانی فردی و بررسی و ردیابی پیشرفت بیمار است و یک فیزیوتراپ مطمئن و تایید شده توسط اعضای اکادمی و شرایط آن ،به بیمار برنامه میدهد و اورا طبق برنامه راهنمایی میکند و پیشرفت اورا نظارت میکند .

و داده های کلینیکی نشان میدهد که در این استارآپ فعالیت های بدنی به طور قابل توجهی افزایش می یابند و درد های مفاصل در بیش از ۳۰ هفته کاهش میابد .

برخلاف راه حل های فیزیوتراپی و محصولات سازمان مدیریت سلامت ،روش های joint academy با پشتیبانی کامل فراهم شده اند و از طریق مطالعات پیشگیرانه توسط متخصصان بررسی میشود تا نتایج معنی دار و ثابتی حاصل شود .

استفاده از روش های این استارت آپ ،منجر به کاهش ۹۶ درصدی درد مفاصل و افزایش میانگین ۸۸ درصد در فعالیت های فیزیکی در بیش از ۳۰ هفته شده است که تمامی این ها با صرف ۳۰ درصد از هزینه های روش های سنتی اتفاق می افتد و در یکسال تغییرات چشم گیری در درمان بیماران استئروآرتریت ایجاد میکند

موفقیت ها

این اپلیکیشن توانسته در ۵ برنامه اصلی بهداشت خصوصی به عنوان استارت آپی که توانسته ۴۰ درصد از بازار خصوصی و ۱۰۰ درصد از بازار عمومی سوئد را برای خودش کند‌،به ثبت برسد.

۴۶ فیزیوتراپ که به ۱۱۳۰ بیمار خدمات میدهند و ۷ قرار داد پرداختی و ۴۳۱ بیمار فعال ماهانه ،از دیگر موفقیت های این اکادمی است

مشارکت های قابل توجه با مراکز
مختلف که میتوان به apoteket (یک داروخانه که کیوسک ثبت نام اکادمی را در هر داروخانه عمومی در سوئد قرار میدهد و Skadia, Folksam, Euro Accident, Brown & Toland Physicians, University of Pennsylvania, Regenexx, The Knee Joint ،اشاره کرد .

تیم این استارت آپ:

Jakob Dahlberg (Co-founder & CEO) – Extensive product & business background, has grown Arthro to 30 member team, revenue to $60K, raised $4M

Leif Dahlberg MD, PhD (Co-founder and CMO) – ۲۵+year clinician, MD, PhD; developed Swedish OA gold standard

Fredrik Gustafsson (VP of Sales) – ۲۰+ years in Medtech; Grew sales at last company from $1m to $30m in 3 years

 

جمله ای که این اکادمی با آن خودش را معرفی میکند این است:

درمان خودرا شروع کنید.
شما یک برنامه درمانی مناسب خود که توسط فیزیوتراپ شخصیتون بهتون داده شده، دارید
برنامه را انجام دهید وتا اخر آن با درمانگرتون در ارتباط باشید .

و در تبلیغات آن گفته شده که شما میتوانین با انجام تمریناتی با صندلی در اشپزخانه خود که ۲ دقیقه فقط طول میکشد ،درد زانو و لگن خود را کاهش دهید و این اتفاق پس از سپری کردن چند هفته امکان پذیر است .

روند کاری و درمانی این اپلیکشن پس از دانلود آن به این صورت است که شما میتوانید با پاسخ به چند سوال در مورد سلامت خود مطمئن شوید که فیزیوتراپ متوجه شده است که شما و مفاصلتون در چه حالی هستید.
و زمانی که به سوال های آن پاسخ دادید او پاسخ های شمارا میخواند و بعد از بررسی، به شما برنامه مناسب خودتان را میدهد و سپس شما با درمانگرتون درتماس هستید و او طبق نمودار ها و ارزشیابی هایی که از عملکرد شما در اپلیکیشن ثبت است روند درمانتان را بررسی میکند.

بنیان گذار:
JOKOB DAHLBERG

مکان:
استکهلم ،سوئد

سال تاسیس:۲۰۱۵

هزینه اشتراک ماهانه ۳۹ دلار

وب سایت:

www.jointacademy.com

نویسنده :شقایق شاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.